Klinika Biały Kamień 3 Warszawa

Plasma Complex

 

Zabieg Plasma Complex to innowacyjne podejście do regeneracji i odmłodzenia skóry, wykorzystujące czynniki wzrostu uwalniane z płytek krwi, hematopoetyczne komórki macierzyste oraz fibrynę strukturalną. Jest to jedyny zabieg wykorzystujący wyłącznie krew pacjenta, który pozwala uzyskać nie tylko naturalną stymulację skóry, ale także efekt wypełnienia brakującej tkanki podskórnej, wolumetrii i liftingu.

 

I-PRF Fibryna komórkowa

Fibryna komórkowa, to koncentrat komórek macierzystych, czynników wzrostu oraz leukocytów, który stymuluje proces odnowy biologicznej tkanki skórnej, inicjując proces regenracji.

 

S-PRF Fibryna strukturalna

Fibryna strukturalna, to trójwymiarowy stelaż dla nowo tworzonej tkanki skórnej. Ogrywa istotną rolę jako nośnik dla komórek macierzystych, czynników wzrostu, cytokin i leukocytów.

 

Etapy działania Plasma Complex na ciało

ETAP 1 – STYMULACJA

Pobudzenie procesu namnażania się i odkładania w stelażu fibrynowym grup komórkowych, niezbędnych do tworzenia nowej tkanki: fibroblastów, komórek naskórka i naczyń krwionośnych. Rozpoczyna się synteza kolagenu i białek strukturalnych.

ETAP 2 – REGENERACJA

Przebudowa tkanki skórnej ze wzmożoną syntezą kolagenu oraz tworzeniem nowych naczyń krwionośnych. Kolagen przywraca skórze elastyczność, sprężystość i napięcie. Nowo tworzone naczynia krwionośne odpowiadają za dotlenienie i odżywienie tkanki skórnej.

ETAP 3 – ODMŁADZANIE

Odbudowa prawidłowej struktury skóry poprzez właściwe ukrwienie oraz pobudzenie komórkowe. Spowalniamy proces starzenia się skóry. Skóra staje się napięta, sprężysta, odzywiona i nawilżona.

EFEKT

Przebudowana, zagęszczona i odmłodzona skóra.

 

Zabiegi Plasma Complec to najnowsze osiągnięcie biotechnologii preparatów uzyskiwanych z krwi pacjenta. Podana podskórnie tworzy rusztowanie dla nowych tkanek i pozwala na uzyskanie efektu wypełnienia. Napływ fibroblastów, tworzenie nowych naczyń, kolagenu i białek strukturalnych utrwala ten efekt. Podana do skóry zagęszcza ją i wspomaga efekt liftingujący. To najsilniejszy obecnie znany autologiczny stymulator tkankowy – źródło komórek macierzystych i czynników wzrostu z płytek krwi. Zabieg Plasma Complex jest odpowiedzialny za odnowę biologiczną i regenerację okolicy zabiegu oraz odżywienie i stabilizację stelaża z fibryny strukturalnej.

 

Przebieg zabiegu

Zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym i łącznie trwa około 1 godzinę. W trakcie zabiegu:

 • Pobieramy krew, małe ukłucie i po wszystkim.
 • Odwirowanie pobranej krwi i pobranie materiału, czyli fibryny strukturalnej .
  Ostrzyknięcie wybranego obszaru, budowa stelażu fibrynowego.
 • Pobieramy krew, małe ukłucie i już koniec.
 • Odwirowanie  pobranej krwi i pobranie materiału, czyli fibryny komórkowej .
  Podanie śródskórne komórek macierzystych i czynników wzrostu metodą głębokiej mezoterapii.

Każdy zabieg Plasma Complex to ogromna dawka regeneracji i struktury dla Twojej skóry. Dla pełnego efektu wolumetrycznego zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów w odstępach 3-5 tygodni.

 

Przygotowanie do zabiegu

W dniu zabiegu pacjent nie powinien brać aspiryny i niesterydowych leków przeciwzapalnych. Miejsca do zabiegu powinny być czyste, bez makijażu. Dlatego przed zabiegiem zmywamy makijaż. Mężczyzna powinien być ogolony, ponieważ miejsca ostrzyknięcia (łuk jarzmowy, linia żuchwy, okolice ust) powinny być czyste i odkażone. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad lekarski, pacjent zostaje poinformowany o przeciwwskazaniach do zabiegu. Wyraża zgodę pisemną na zabieg.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:
 • choroby krwi (m.in. zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu)
 • ciąża i laktacja
 • leczenie antykoagulantam
 • ostre stany zapalne i niewyrównane schorzenia przewlekłe
 • stosowanie w dniu zabiegu aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych
 • Infekcje (opryszczka, trądzik) i stany zapalne skóry.
 • zaburzenia układu odpornościowego (pacjenci po przeszczepach, choroby z autoagresji: RZS,
 • łuszczyca, trądzik różowaty, toczeń, choroba Hashimoto, autoimmunologiczne zapalenia naczyń, wątroby).
 • leczenie antykoagulantami i NLPZ
 • choroby nowotworowe – pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu, jeśli minęło 5 lat od zakończenia leczenia. Dwa odstępstwa: rak podstawnokomórkowy skóry – muszą minąć 3 lata od zakończenia leczenia, rak sutka – musi minąć 7 lat od zakończenia leczenia (ze względu na możliwość występowania późnych przerzutów.
 • Schorzenia wątroby: ostre zapalenie lub marskości wątroby.

 

 Cennik:

cena zawiera opłatę sanitarną gwarantująca państwu oraz naszemu personelowi bezpieczeństwo w czasie pandemii

Plasma Complex cena
jeden zabieg (czas trwania zabiegu około 60 minut) 1 550,00 zł
cała terapia (trzy zabiegi) 3 950,00 zł
Zamów termin

 

Zapraszamy serdecznie do naszej Kliniki Biały Kamień na zabiegi Plasma Complex  !

Ta strona używa plików cookies dla poprawy wrażeń użytkownika. Zakładamy, że to akceptujesz, ale jeśli nie, możesz to zmienić. Akceptuję Czytaj więcej