Klinika Biały Kamień 3 Warszawa

Masaż limfatyczny po liposukcji

 

Liposukcja jest zabiegiem z rodzaju chirurgii plastycznej, polegającym na redukcji tkanki tłuszczowej. W zależności od naszej budowy może to być brzuch, uda pośladki. Istnieją czynniki ograniczające ilość tkanki tłuszczowej jaką można z danego obszaru ciała odessać w czasie zabiegu.

Do masażu przystępujemy w 10-14 dobie po zabiegu, lub za zgoda lekarza prowadzącego po tygodniu . Warunkiem koniecznym jest zagojenie się ran po kaniuli, nie może być przeciwwskazań do masażu, stanów zapalnych, podwyższonej temperatury, itd. Masaż po liposukcji w takich przypadkach to przede wszystkim kombinacje lekkich głaskań, rozcierań i ugniatań, także manipulacje tkankami miękkimi, dopiero później można wprowadzić wibracje.

Stosujemy manualny drenaż limfatyczny lub masaż odprowadzający, a następnie masaż łącznotkankowy w celu rozmiękczenia blizn po wprowadzeniu kaniuli celem uelastycznienia tych miejsc.

Zabiegi wykonujemy w serii, najlepiej  3 razy w tygodniu najlepiej co drugi dzień. Z reguły jest to od 10-15 zabiegów.

Podczas zabiegów masażu po liposukcji stosujemy zasadę zwiększania intensywności oraz stopniowego opracowania tkanek miękkich. Przeciwskazane jest stosowanie technik oklepywania. Ze szczególna ostrożnością opracowujemy wewnętrzne strony ud ze względu na duża wrażliwość tych okolic

Masażu nie możemy wykonywać w sytuacji jakichkolwiek komplikacji po zabiegu. Początkowo omijamy także miejsca występowania ewentualnych większych siniaków, jeśli występują, pracujemy nad nimi i obok nich.

 

Rezerwuj

 

Cena:

cena zawiera opłatę sanitarną gwarantująca państwu oraz naszemu personelowi bezpieczeństwo w czasie pandemii

Masaże  30 minut 190,00 zł
Masaże  60 minut 290,00 zł

 

Zapraszamy serdecznie do naszej Kliniki Biały Kamień na masaż limfatyczny po liposukcji w wykonaniu:

 

Ta strona używa plików cookies dla poprawy wrażeń użytkownika. Zakładamy, że to akceptujesz, ale jeśli nie, możesz to zmienić. Akceptuję Czytaj więcej